SON DAKİKA

TÜRKİYE E-SEÇİM İSTİYOR MU?

Ana Sayfa, Gündem, SON DAKİKA

TURİZMİ ATEŞLEYECEK YATIRIM

Bu haber 04 Haziran 2018 - 20:59 'de eklendi...

HABER MERKEZİ

Sağlık turizmi noktasında önemli bir potansiyeli bulunan Erzurum, bu alandaki tanıtım eksikliği nedeniyle istenilen ivmeyi yakalayamadı. Ancak Ağustos ayında hizmete açılması beklenen Şehir Hastanesiyle bu sektörün atağa kalkması bekleniyor.

 Sağlık göçünü durduracak

Sağlık Bakanlığı tarafından Erzurum’da yapımı sürdürülen Şehir Hastanesi’nin Ağustos ayında hizmete girmesi bekleniyor. Tamamlandığında 265 bin metrekare alanda ve 1400 yatak kapasitesiyle 15 kente hizmet verecek ve ‘sağlık göçünü’ durduracak olan Erzurum, Doğu Anadolu’nun da sağlık merkezi unvanını da perçinleyecek.

Erzurum payını alamadı

Sağlık turizmi noktasında da mevcut potansiyeli açığa çıkarması beklenen Şehir Hastanesi’nin özellikle Türk Cumhuriyetlerinden gelecek hastalara da hizmet vermesi bekleniyor. İstatistiklere göre Türkiye 2010 yılında 110 bin uluslararası hastaya şifa kaynağı olurken, bu rakam geçen zaman içinde önemli oranda artış göstermişti. Ancak Erzurum tanıtım eksikliği nedeniyle bu pastadan payını alamamıştı.

385 milyon liralık dev yatırım

Çat Yolu üzerinde yapımına 2013 yılında başlanan ve tamamlandığında bölgenin en kapsamlı hastanesi olacak Erzurum Şehir Hastanesi 385 milyon liraya mal olacak. Binin üzerinde işçinin çalıştığı hastane inşaatında sona gelinirken, odaların yüzde 90’ının tek kişilik olacağı belirtildi. Bu arada Palandöken ve Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi de bu kampusa katılacak ve yeni personel alımı gerçekleştirilecek.

  –>

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.