SON DAKİKA

AÇIKLAMAYA GEL VATANDAŞ!

Ana Sayfa, Ekonomi, Gündem, SON DAKİKA

FIRAT: YENİ PAKET İSTİYORUZ

Ekonomi, Gündem, SON DAKİKA

BÜYÜLÜ YOLCULUĞUN KAZANANLARI

Ana Sayfa, Kültür & Sanat, SON DAKİKA

POTE’DE MUTLU SON

SON DAKİKA, Spor

MÜZEKART’TAN SONRA AİLEKART GELİYOR

Bu haber 03 Aralık 2018 - 12:21 'de eklendi...

Müze ve ören yerine bir yıl giriş imkanı tanıyan Müzekart’tan sonra şimdi de ‘Ailekart’ uygulaması başlatılıyor. Aileler tek kartla indirimli tarifeyle gezebilecek.

Müze ve ören yerlerini tanıtmak ve müze ziyaretlerini teşvik etmek amacıyla 2017 yılında başlatılan Müzekart sistemi rekora koşuyor.

Ülke genelindeki 300’ü aşkın müze ve ören yerinin bir yıl boyunca tek kartla gezilmesine imkan tanıyan Müzekart uygulamasından, iki yılda 2 milyonun üzerinde kişi faydalandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2017 yılı içinde bir milyonun üzerinde kişi müze kart çıkardı. Bu yılın ilk 9 ayında Müzekart alan kişi sayısı da yaklaşık bir milyon oldu. Böylece iki yıllık uygulamada toplam 2 milyonun üzerinde kişi, müze ve ören yerlerini Müzekart kullanarak gezdi.

İNDİRİMLİ TARİFE UYGULAMASI

Yerli ve yabancılar tarafından büyük ilgi gören Müzekart projesi, yeni projelerinin zeminini de hazırladı. Tüm müze ve ören yerlerinde geçerli olacak “Ailekart” adlı yeni bir uygulama önümüzdeki günlerde başlatılacak. Çekirdek aile fertlerinin tek kartla tüm müze ve ören yerlerini ziyaret etmelerine imkan tanıyacak olan Ailekart sisteminde indirimli tarife uygulanacak. Kültür Bakanlığı, Müzekart veya Ailekart uygulamalarından faydalanmak istemeyenlere yönelik “İndirimli tarife” günleri de başlatacak. Ziyaretçi sayılarının daha az olduğu gün ve saatlerde, müze ve ören yerlerine giriş ücretlerinde indirimli tarife uygulanacak. İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.