SON DAKİKA

KAHKAHA TUFANINA HAZIR MISINIZ?

Bu haber 08 Mayıs 2018 - 14:24 'de eklendi...

HABER MERKEZİ

‘Bir garip hikâye’ kopartıyor!

Erzurum Medya Sanat Evi, geleneksel Türk tiyatrosunun orta oyunundan ‘Bir Garip Hikâye’yi sahneliyor. Kahkaha garantili oyun büyük ilgi görürken, genç yetenekler performanslarıyla büyük alkış topluyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ve tek oda tiyatrosu olan Medya Sanat Evi, sezonun 8’inci oyunu olan ‘Bir Garip Hikâye’ ile tiyatro severleri gülmekten kırıp geçirdi. Medya Yazar Kurulu’nun kaleme aldığı tek perdelik oyunun yönetmenliğini Yakup Çağlayan üstlendi. Kenan Çinici, Atakan Çalçalı, Turgay Başoğlu, Ethem Sezer, Ekrem Budak, Kadir Sakar ve Turgut Alkan’ın rol aydığı oyunun dekor ve ışığını ise Yalçın Bahadır yaptı. Müzikleri Drumps S-Stüdyo tarafından hazırlanan oyunda kızını evlendirmek isteyen bir ağanın gelen taliplileri İbiş ile değerlendirmesi konu alınıyor.

Sürpriz sahneler ile izleyenleri kahkahaya boğan oyunun geleneksel Türk tiyatrosunun orta oyunundan bir kesit olduğunu belirten yönetmen Yakup Çağlayan, keyifli bir 50 dakika için tiyatro severleri Medya Sanat Evi’ne davet etti. Kahkaha garantili oyunu izlemek isteyenler rezervasyon için 0538 585 89 99 hattını arayabilir.

 

  –>

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.