SON DAKİKA

EN ÇOK ZİYARET EDİLEN 11. ŞEHİR

Kültür & Sanat, SON DAKİKA, Yaşamdan

HAYATA DOKUNUYORUZ

Bu haber 04 Ekim 2018 - 10:38 'de eklendi...

Sağlık İl Müdürü Dr. Mahmut Uçar, ‘Sağlıkta Buluşalım’ temalı basın toplantısında kent sağlığını rakamlarla ortaya koydu. Dr. Uçar, “İnsanımız için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Unutulmamalı ki biz hayata dokunuyoruz” dedi.

9 BİN KİŞİLİK BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Erzurum’da 2 milyon 200 bin 959 kişi Aile hekimine başvurdu.

olan anne ve bebek ölüm oranı bu yıl 6.9’lara düştü ve tarihte ilk kez Türkiye ortalaması tutturulacak.

Kansere yakalanma oranlarına baktığımızda Erzurum’da erkeklerde yüz binde 255, kadınlarda ise yüz binde 178.

SOSYAL MEDYA SEÇMEN TERCİHLERİNİ NASIL ETKİLİYOR?

-Sigara da mücadele ettiğimiz önemli konulurdan biri. Yapılan araştırmalarda Erzurum’da nargile daha az tüketiliyor ama sigara ülke genelinin çok üzerinde rakamlar ortaya koyuyor. Sigarayı bıraktırma noktasında önemli çalışmalar yapıyoruz. Sigarayı bırakmak isteyen ve merkezlerimize başvuran vatandaşlarımıza şimdiye kadar 663 bin ücretsiz ilaç dağıttık ve bu ilaçların bir kutusunun 300 lira olduğunu söylemeliyim.

  • var minFont = 16;var maxFont = 36;$('#increase-font').bind('click', function(){var p = $('.detayHaber p');for(i=0; i < p.length; i++) {if(p[i].style.fontSize) {var s = parseInt(p[i].style.fontSize.replace("px",""));} else {var s = 16;}if(s!=maxFont) {s += 1;}p[i].style.fontSize = s+"px" }return false;});$('#decrease-font').bind('click', function(){var p = $('.detayHaber p');for(i=0; i < p.length; i++) {if(p[i].style.fontSize) {var s = parseInt(p[i].style.fontSize.replace("px",""));} else {var s = 16;}if(s!=minFont) {s -= 1;}p[i].style.fontSize = s+"px" }return false;});

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.