SON DAKİKA

AÇIKLAMAYA GEL VATANDAŞ!

Ana Sayfa, Ekonomi, Gündem, SON DAKİKA

FIRAT: YENİ PAKET İSTİYORUZ

Ekonomi, Gündem, SON DAKİKA

BÜYÜLÜ YOLCULUĞUN KAZANANLARI

Ana Sayfa, Kültür & Sanat, SON DAKİKA

POTE’DE MUTLU SON

SON DAKİKA, Spor

FURKAN MUAMMASI!

Bu haber 22 Nisan 2019 - 10:06 'de eklendi...

VALİ OKAY MEMİŞ, “AİLENİN ÇELİŞKİLİ İFADELERİ BİZİ ŞÜPHELENDİRDİ” DEDİ.

Erzurum Valisi Okay Memiş, Karaçoban ilçesinde kaybolan ve 5 gündür aranan 4 yaşındaki Furkan Yiğit’in ailesinin çelişkili ifadeler verdiğini açıkladı. Vali Memiş, “Şu aşamada detaylı bir şey açıklama yapamam ancak biz de şüphe uyandıran ifadeler var” dedi. 

Karaçoban İlçesi’nin Budaklı köyünde yaşayan Gülperi-Fehim Yiğit çiftinin üç çocuğundan en küçüğü olan Furkan, geçen 17 Nisan’da evlerinin önünde oyun oynarken kayboldu. Aile ve köylülerin aramasından sonuç alınamayınca jandarmaya haber verildi. Çok sayıda ekibin karış karış aradığı bölgede Furkan’a ait tek bir iz bulunamazken, Vali Okay Memiş’ten çarpıcı bir açıklama geldi. 

KONUYA YARGI DA DAHİL OLDU

Furkan’ın kaybolduğu günden bu yana tüm ekiplerin seferber olduğunu belirten Vali Memiş, “Karaçoban ilçemizde 4 yaşındaki çocuğumuzun kaybolduğu ihbarı üzerine jandarma, AFAD, 112 ve vatandaşlar, uzman köpekler, droneler ve dalgıçlarla aramalar yaptık. Halen daha çalışmalar devam ediyor. Öyle ki bakmadık yer bırakmadık. Ancak kayıp çocuğun ailesinin bir takım çelişkili beyanları oldu. Haliyle konuya yargı da dahil oldu. Hem jandarma hem de Emniyetten uzman ekipler konuyu soruşturuyorlar. Şu aşamada detaylı bir açıklama yapamam ancak aileden gelen bu çelişkili ifadeler sonrasında konunun kısa süre içinde netlik kazanacağını düşünüyorum” dedi. 

ÖLMÜŞ OLABİLİR!

Vali Memiş, “İstismar var mı ve çelişkili ifadelerden kastınız ne?” sorusu üzerine de “İstismar değil ama çocuğun kaybolmadığı ve vefat etmiş olabileceği konusunda ailenin ifadeleri oldu. Bu da bizim açımızdan şüphe uyandırdı. Dediğim gibi soruşturma devam ediyor. Haliyle konuyu geliş bir şekilde tetkik ediyoruz” cevabını verdi. 

AİLE GÖZALTINDA

Bu arada İHA’nın servis ettiği habere göre kayıp Furkan’ın annesi hariç tüm ailesi gözaltına alındı. Ayrıca babadan alınan ifade doğrultusunda ise dün köy mezarlığında yapılan kazı da Küçük Furkan’ın mezarı denilen mezar 3 yıl önce vefat eden bir çocuğun olduğu ortaya çıktı. Daha önce ”Medya yanlış bilgilendirme yapmasın” diyen amca Mehmet Yiğit de gözaltına alınırken, şüpheliler sorgulanmak üzer eEmniyet Müdürlüğüne getirildi. Onur SAĞSÖZ / ERZURUM AJANS

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.