SON DAKİKA

GÖKTAŞI MI BİLİNMİYOR!

Ana Sayfa, Gündem, SON DAKİKA

EN GENÇ NÜFUS BAYBURT’TA

Ana Sayfa, SON DAKİKA

VİNCE ÇARPTI 1 ÖLÜ

Ana Sayfa, Asayiş, SON DAKİKA

ERZURUM BUNU HAKETMİYOR!

ERZURUM’DA STK’LAR TEK SES OLDU

Bu haber 20 Haziran 2019 - 10:07 'de eklendi ve 46 views kez görüntülendi.

Erzurum’da uçak bilet fiyatlarındaki çifte standart ve sefer sayılarının düşürülmesi sivil toplum örgütlerini uzun bir aradan sonra bir araya getirdi. Tek ses olan STK’lar, “Erzurum gibi bir kent böylesi bir muameleyi haketmiyor. Siyasilerin de desteğiyle bir an önce bu durum çözüme kavuşturulmalı” açıklamasında bulundular.

Erzurum’da bilet fiyatlarındaki çifte standart uygulaması ve uçak sefer sayılarının düşürülmesine sivil toplum örgütleri de seslerini yükseltti.

ESOB: BÜYÜK BİR HAKSIZLIK

Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, bu anlamda Erzurum’a büyük haksızlık yapıldığını söyledi. Hava yolu ulaşımından toplumun her kesiminin yararlandığını anımsatan Başkan Fırat, “Bilet fiyatlarının diğer şehirlerle farklılık göstermesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Hele ki hemen hemen aynı mesafede olan şehirlerle mukayese edildiğinde Erzurumluların daha yüksek ücret ödemesi büyük bir haksızlıktır. Bununla birlikte sefer sayılarının düşürülmesi de büyük bir yanlışlık. Son dönemde özellikle başkent seferlerinin ikiye düşürülmesi hepimizi mağdur etmektedir. Tüm bu yanlışlardan siyasilerimizin de desteğiyle bir an önce dönülmesi gerekmektedir” dedi.

ESOB BAŞKANI RASİM FIRAT

ETB: TURİZM ŞEHRİ OLDUĞUMUZU UNUTMASINLAR

Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral da bir turizm kenti olan Erzurum’a böylesi bir yaklamışın reva görülmemesi gerektiğini vurguladı. Erzurumluların kış sezonunda yaşanan uçak iptal ve rötarlarıyla mağdur olduğunu yaz döneminde de bilet fiyatlarındaki artış ve sefer sayılarının düşürülmesiyle karşı karşıya bırakıldığını kaydeden Başkan Oral, “Erzurum gibi tarihi ve turistik potansiyeliyle öne çıkan bir şehir böylesi muameleyi haketmiyor. Siyasilerimiz ve bürokratlarımız başta olmak üzere bu konuya hassasiyetle eğilmeli gerekirse oluşturulacak bir komisyonla konunun çözümü için kaynağında çalışma yapılmalıdır. En kısa sürede bu durumun düzeltilmesi için biz Borsa olarak her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu. 

ETB BAŞKANI HAKAN ORAL

OSB: ÇOK YANLIŞ UYGULAMA

Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç ise firmaların hava yolu politikalarını bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye’de en pahalı bileti Erzurumluların aldığını öne süren Başkan Urkuç, “Bu konuda hepimiz mağdur oluyoruz. Hem çok pahalı bilet alıyor hem de istediğimiz zaman ulaşım sağlayamıyoruz. İş toplantıları için sıklıkla hava yolunu kullanmak durumundayız ancak bu olumsuzlar yüzünden ciddi zaman kayıpları yaşıyoruz. Başta bilet fiyatlarının yeniden düzenlenmesi olmak üzere sefer sayılarının artırılması en büyük beklentimiz. Bu konuda üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız” açıklamasında bulundu.

ERZURUM 1. OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT URKUÇ

ETSO: SEFER SAYILARI ARTIRILMALI

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Lütfü Yücelik de Erzurum’dan İstanbul ve Ankara’ya uçak seferleri sayısının yaz döneminde azaltılmasının bilet fiyatlarını artırdığını söyledi. Yücelik, Kış aylarında bile tarifeli uçuşların artmasını istediğimiz şehrimizde yaz aylarında da yolcu trafiğinde ciddi bir artış oluyor. Erzurum ile aynı ölçekteki başka illere baktığımızda; büyükşehirlere uçuşların daha fazla olduğunu ve bununla birlikte bilet fiyatlarının daha makul seviyelerde olduğunu görüyoruz. Öyle ki; bizler Ankara veya İstanbul’a 1 buçuk 2 katı daha fazla bilet parası ödüyoruz. Direkt uçuşlarda bilet fiyatları daha uygun olurken, 1 veya 2 aktarma ile bu şehirlere ulaşmanın maliyeti bir yolcuya 500-600 lirayı buluyor. Bu sebeple, özellikle Ankara ve İstanbul’a direkt uçuşların artırılmasını istiyoruz.  Yaşadığımız bu durumla ilgili serzenişlerimizi ve beklentilerimizi her fırsatta yetkililere iletiyoruz. Hemşehrilerimizin bu yöndeki haklı taleplerinin dikkate alınması için her zaman olduğu gibi yine girişimlerimiz devam edecek ve konunun takipçisi olacağız” diye konuştu. Onur SAĞSÖZ / ERZURUM AJANS

ETSO BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN