SON DAKİKA

BAKIN YÜZDE KAÇ ARTTI!

Ekonomi, Gündem, SON DAKİKA

MÜDÜRÜN İNTİKAMI!

Bu haber 10 Ekim 2018 - 9:57 'de eklendi...

Tartıştığı Müze Müdürünü görevden aldı

Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, geçen yıl Erzurum Kalesi’nin restorasyonu için yapılan protokol imza töreninde tartıştığı Müze Müdürü Mustafa Erkmen’i görevden aldı. Yapılan geçici görevlendirme, ‘müdürün intikamı’ olarak yorumlandı.

Erzurum Kalesi’nin restorasyonu için geçen yıl DAP Bölge Kalkınma İdaresi ile Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştı. Törene katılan Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz kale içinin gezildiği sırada, “Bu zamana kadar çok şey yapılmamış kale için” deyince Müze Müdürü Mustafa Erkmen, Almaz’a dönerek, “Sen daha dün geldin göreve. Biz yıllardır uğraşıyoruz, uğraştığımız içinde bir şeyler çıkmış ortaya. Bir şeyler yapılmış ama yeterli mi dersen, yeterli değil. Kale bu hale yıllarca uğraş sonucu gelmiş” diye karşılık vermişti. Bir anda gerilen ortamda, Kültür ve Turizm İl Müdürü Almaz, “Ben, sen bir şeyler yapmamışsın demedim. Para verilmemiştir. Kendi adamımız milletin içinde bize neler söylüyor” diye çıkışmış, hatta imza töreninde fotoğraf çekimine katılmadan kaleden ayrılmıştı.

BİR YIL SONRA YİNE KALEDE

Aradan geçen zaman içinde anlaşamadıkları bilinen Almaz ve Erkmen geçen haftalarda da Vali Seyfettin Azizoğlu ile birlikte yine Erzurum Kalesi’nde bir araya gelmiş, restorasyon çalışmaları hakkında bilgi vermişlerdi. Bir kaç gün öncede ‘geçici görevlendirme’ yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, yaklaşık 25 yıldır Müze Müdürlüğü görevini yürüten Mustafa Erkmen’i görevden alarak yerine arkeolog Hüsnü Genç’i görevlendirdi. Kent bürokrasisinde “müdür intikamını aldı” yorumları yapılırken, Erkmen’in bu görevlendirme karşısında ne yapacağı merak konusu oldu. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.