SON DAKİKA

BİSİKLETİNE KAVUŞTU

Asayiş, Gündem

YAKUTİYE’DE FİYAT DENETİMİ

Bu haber 03 Ekim 2018 - 12:54 'de eklendi...

Yakutiye Belediyesi, rafları inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsata çevirenlere karşı hem üreticileri hem de vatandaşları uyarmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Yakutiye Belediyesi zabıta ekipleri, marketlerde etiket, yerli malı logosu, son kullanma tarihi ve gramajları denetledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz fırsatçıları ve stokçuların peşinizde olduklarını belirterek, “Bir gerçeği daha açık ve net söylüyorum, stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular tarafımızdan belirlenirse, kimse kusura bakmasın, biz de devletin, yasaların bize yüklediği görev sebebiyle gelir, adımımızı atar, gereğini yaparız. Milletime sesleniyorum; marketlerde, şurada, burada sizler işi en yakından teftiş eden insanlarsınız. Gerçekten alışılmadık, görülmedik şekilde eğer ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin. Belediye başkanlarına da sesleniyorum, lütfen zabıtalarınızı da bu konuda hassasiyet içinde olmaya teşvik edin ve nerede bu tür fiyatlarda ciddi manalarda oynamalar varsa, hatta hatta stoklar varsa, bunların stoklarını basmak ve onlara da gereğini yapmak bizim de devlet olarak, milletimizin buradaki haklarını koruma bakımından görevimizdir” demişti.

YAKUTİYE HAREKETE GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra Yakutiye İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Başkan Ali Korkut’un talimatıyla harekete geçti. Ekipler marketlerde etiket, yerli malı logosu, son kullanma tarihi ve gramajları denetlerken Başkan Ali Korkut da denetimlerini aralıksız devam edeceğini ve vatandaşların ihbar hattını kullanmalarını istedi. 

Başkan Korkut, “Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları sonrasında daha geniş bir alanda zabıta denetimine başladık. Marketler, bakkallar, kasaplar, manavlar için denetimler yapılacak. Fiyat kontrolü, yerli malı logolu ürün, gramaj ve etiket ile kasa arasında fark olup olmadığı dikkatlice takip edilecektir. Çalışmaların aralıksız yürütülmesi için gerekli talimatları verdim. Vatandaşlarımızın duyarlılığına da ihtiyacımız var. Özellikle stok yapılması, fahiş fiyat uygulaması gibi konularda Zabıtaya baş vurmalarını bekliyoruz. Elbirliğiyle varsa şehrimizde bu sorunları çözeceğiz” dedi. HABER MERKEZİ

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.